Sezonda Çalacak 41 Kendin Yap Yılbaşı Takvimi Fikirleri Uncategorized CC 38: Bu NYC avukatı, sahte çanta üretimi

CC 38: Bu NYC avukatı, sahte çanta üretimi

hakkında ilginç bilgiler sunuyoruz. Bugün, anavatanındaki akrabası, sahte çantalar yaratan bir fabrikanın koşullarına ilişkin içgörü sağlayan genç bir NYC avukatının itirafını seçtik. Kuşkusuz, bu tür fabrikaların rahatsız edici sonuçlarını küçümsememek için çok dikkatli bir şekilde basması gerekiyor, ancak akrabasının referansı, dikkate alınması gereken alternatif bir anlatı sunabilir. Kendi hikayenizi ve deneyiminizi anlatmak istiyorsanız, aşağıdaki bağlantıya basın ve İtiraf Anketimizi doldurun. Harika bir hafta sonu geçirin!

Kendi itirafınızı paylaşın!

Temeller

Yaş: 26
Cinsiyet kimliği: kadın
Yer: New York, NY
Meslek: Avukat
Sanayi: Hukuk
Maaş: 225.000 dolar
Hanehalkı Geliri: 225.000 dolar

Çantalar

PurseForum üyesi misiniz? Numara

Ne kadar çok çantaya sahipsin? 12

Koleksiyonunuzda hangi çantalar var?

2 Celine Torbası – 1 Cabas Tote, 1 Bagaj Çantası
2 Chanel Flep
1 Chloe Sırt Çantası
1 Givenchy Antigona
1 Lady Dior
1 Louis Vuitton Neverfulls
2 Louis Vuitton Speedys / Speedys (?)
1 Prada Tote
1 ysl woc

Koleksiyonunuzun değeri ne kadar? Yaklaşık 26.000 dolar, ver veya al

Pahalı çantanız nedir? Leydi Dior. Toile de Jouy Cruise Collection gibi düştüm ve fantastik yaratıklar ve küçük parlak boncuklarla işlenmiş küçük bayan Dior’dan gözlerimi yırtamadım. Akşam yemeği veya özel etkinlikler için çıkardığımda iltifat çekmek için çalışmayı asla bırakmaz.

Koleksiyonunuzdaki en önemli markalar veya parçalar nelerdir? On yıl önce piyasaya sürülen bir koleksiyondan sınırlı bir sürüm. Koleksiyon piyasaya sürüldüğünde yüksek kurumda hala rahatsız edici bir ikinci sınıftaydım ve o sırada “Louis Vuitton” markasının farkında değildim. Koleksiyonda olduğu gibi düştüğümde, hızlı bir şekilde 2.000 doların üzerinde yeniden satış sitelerinde sunuluyordu! Sonunda aylarca eBay’i takip ettikten ve maliyetlerin daha da yükseleceğini fark ettikten sonra mermiyi ısırdım.

İlk tasarımcı çantanızı kaç yaşını aldınız ve neydi? 24 yaşındaydım. Hukuk bürosundaki ilk yılıma birkaç ay geçti ve sıçan sırt çantamı değiştirmek için bir çalışma çantasına ihtiyacım vardı (ki tüm kolej ve hukuk fakültesinde kullandım. Bugüne kadar, getirdiğim için utanıyorum Hukuk bürosuna bu sırt çantası. Yapışkan bir mor renkti ve yan cebinde çıkarılamayan bir renk değişikliği vardı).

İşten sonra yeni bir çanta için pencere dükkanına gittim ve LV’de bir satış ortağına o kadar şaşırdım ki yarım saat boyunca onunla konuştum. Marka hakkında çok fazla tutku ve bilgiye sahipti. Üst düzey tasarım evleri ve tarihleri ​​gibi bir ve yeni bir şeyle uzaklaştım.

Bu arada, bu satış ortağı görünüşe göre o kadar iyi yaptı ki, ona geri döndüğümde kurumsal ofise terfi etti.

Özel bir duygusal değeri tutan belirli bir çanta var mı? İlk Chanel flep’im kalbimde özel bir yer tutuyor, ama dürüstçe bunun muhtemelen Chanel’in pazarlaması nedeniyle olduğuna inanıyorum. Büyürken, Chanel flebinin bu vizyonunu Yüce Çanta, her şık hanımın sahip olması gereken tek aksesuar, çocuklarınıza geçebileceğiniz bir çanta olarak gördüm. Ancak, kendi kapağımı satın aldığımda, pahalı olsa da sadece bir çanta olduğunu fark ettim.

Bu, marka veya herhangi bir şeyden hayal kırıklığına uğradığımı belirtmek değil (daha sonra başka bir boyutta ikinci bir flep çantası satın alacağım). Ama artık Chanel’i böyle bir kaide üzerine koymadım. Ayrıca, bir Chanel çantası için tam fiyat ödeyeceğime inanmıyorum (bu fiyat artışları akıllara durgunluk vermiyor mu?). Chanel çantalarımı ikinci elden almaktan mutluluk duyuyorum ve aslında kanatlarımın arkasında biraz geçmişi olmasını seviyorum. Bazen, çantalarımın önceki sahiplerinin hayatları hakkında nasıl ilerlediklerini hayal bile ediyorum.

Çantalarınızın insanların sizi veya nasıl davrandığınızla ilgili algılarını değiştirdiğini düşünüyor musunuz? Kesinlikle. Kısa ve son derece genç görünüyorum, bu yüzden geçmişte beni ciddiye alan insanlarla mücadele ettim. Bir tasarımcı çantası kullanırken restoranlarda ve mağazalarda daha iyi hizmet verdiğimi düşünüyorum. Çoğunlukla avukatlar, muhasebeciler veya mühendisler olan arkadaşlarım, çantalarım hakkında beni kızdırmayı sever, ancak saatler veya bilgisayar oyunları için ne kadar harcadıkları konusunda onları en iyi şekilde kızdırıyorum.

Alışveriş

Ne sıklıkla yeni çantalar alıyorsunuz? Muhtemelen 1) ilk çantamı satın aldığımda yaşımdan ve 2) şu anda sahip olduğum çanta sayısından çıkabildiğiniz gibi, çanta son derece sık satın alıyorum. Ancak, çok dikkatli bir şekilde bütçeliyorum ve her Pazar gecesi bütçemi değerlendiriyorum, bu yüzden araçlarımın ötesinde maliyeti asla hissetmiyorum.

En çok hangi mağazalarda sık sık kullanıyorsunuz? Chanel, Dior ve LV’de pencere dükkanını seviyorum çünkü ziyaret ettiğinizde her zaman bakmak için yeni bir şey var. Ne demek istiyorum? YSL’ye giderseniz, aynı “Kate” debriyajlarını ve WOC’lerini görürsünüz, oysa LV bir dizi D yayınladıSadece son iki mevsimde ifferent çanta stilleri (örneğin, hareket tote, “yumurta” çantası, küçük bagaj çantası, Cannes çantası ve bu “uçan daire” çantası).

Hiç ikinci el çantalar aldın mı? Nerede kullanılıyorsun? İkinci el satın almayı umursamıyorum ve aslında çantanın önceki sahibiyle tanıştığımda/sohbet ettiğimde ikinci el satın almayı seviyorum (çünkü çantanın içine düşmeden önce harika bir yolculuk geçirdiği için bu büyüleyici bir fikir için enayi olduğum için Ellerim).

Tradesy ve eBay’den aldım. Ebay’deki Japon satıcılarının çantalarını son derece adil bir şekilde fiyatlandırdıklarını ve genellikle ürünlerinde aşınma ve yıpranma derecesini abarttıklarını görüyorum, bu da derecelendirme ölçeğinde “B+” çantası gözlerimdeki bir “A” çantaya eşittir.

Yeni alımlar için ödeme yapmak için eski çantalar mı sunuyorsunuz? Henüz herhangi bir çanta sunmak zorunda kalmadım, ama eğer zorunlu olsaydım, muhtemelen esnaf veya fashionphile sunardım.

Hiç daha fazla çanta satın almak için toplumsal baskı hissettiniz mi? Hayır, aslında tam tersini hissediyorum: Örneğin, Hermes adının arkasındaki işçiliği ve hikayeyi seviyorum, ama yaşımda birkin çekebileceğime inanmıyorum.

Çanta satın alım yatırımlarınızı düşünüyor musunuz? Yeniden satış pazarına aşinayım, bu yüzden kendime yalan söyleyemem ve bu çantaların çok değerli olacağını iddia edemem. Ancak çantaların kendime bir yatırım olup olmadığı açısından, onları kesinlikle gardırop yatırımları olarak görüyorum.

Satın alma kararlarınızı kim etkiler? Kendim – ve büyük ölçüde konuştuğum SAS. Yeni koleksiyonların arkasındaki motivasyonu duymayı seviyorum ve bir SA ile düşünceli bir konuşma, bir markadan satın alıp almadığım konusunda seçim yönü olacaktır. Bu son derece nedenden dolayı Gucci’den satın almaktan kaçındım. Belki Beşinci Cadde yeri sadece bir aykırıdır.

Satış ortağı bağlantıları alışverişiniz için etkili mi? Evet, yukarıya bakın.

Neden yeni bir şey almanın ötesinde alışveriş yapmaktan zevk alıyorsunuz? İş gardırobumda çok fazla aralığım yok, bu yüzden çantalar kişiliğimi ifade edebileceğim bir yöntem.

Görünüşünüz, etnik kökeniniz veya cinsiyetiniz nedeniyle bir mağazada veya dükkanda daha düşük bir hizmetiniz olduğunu hissettiniz mi? Bazı durumlarda etnik kökenime göre daha düşük hizmet aldığımdan şüpheleniyorum, ancak neyse ki bunun üst düzey bir çanta dükkanında gerçekleştiğine inanmıyorum (New York’taki zarif restoranlardan bazıları tamamen farklı bir hikaye. Farklı bir isim, bu yüzden telefonda rezervasyon yaptığımda ismimi sık sık kısaltıyorum, çünkü adımı anglicize ettiğimde tercihli oturma veya tedavi aldığımı fark ettim).

Para

Çantalarınız için kim ödüyor? Kendim.

Çanta alımlarınız için bir bütçe ayırıyor musunuz? Oldukça katı bir bütçe tutuyorum ve satın alımlarımı ve hesaplarımı Pazar gecesi haftalık olarak değerlendiriyorum. “Çanta bütçem” için bir kenara bıraktığım belirli bir miktar yok; Kiraya, stajyer kredi ödemelerine ve IRA’ya katkıda bulunduktan sonra genellikle nasıl hissettiğime katkıda bulunuyorum. Herhangi bir çantada olduğu gibi düşemediğim bir streç vardı ve birkaç “çanta” paramla bir aracılık hesabı açtım.

Tabu konuları

Bir tasarımcı öğesini karşılayamadığınız için hiç sahte satın aldınız mı? Otantik Neverfull çantamla karşılaştırmak için bir Facebook grubundan meraktan hiç bir şey aldım. Sahte Neverfull’a biraz hayran kaldım; Times Meydanı’ndaki geçitte bulduğunuz özensiz sahte çantalar gibi bir şey değildi. Sahte gerçek şeye oldukça yakın olduğunu, belki% 85’i geçebilir olduğunu söyleyebilirim. Gardırobumda hala sahte çantam var ama koleksiyonumun bir parçası olarak görmüyorum.

Eğer başka bir kişi olsaydım-markanın hikayesinden veya bir çantanın önceki sahibinin hikayesinden etkilenmeyen biri-bu “süper akımları” satın almayı düşünebilirim. Sahte çantalar günümüzde oldukça iyi. Ama SAS veya çanta seven arkadaşlarımla çanta hakkında sohbet etmekten aldığım kişisel bağlantıdan yoksunlar.

Purseforum’un sahte çantaların satın alınmasını teşvik etmediğini biliyorum ve onlarla% 100 iyi olduğumu söyleyemem çünkü “süper akınlar” çalıştığım çantaların yeniden satış değerini veya algılanan değerini etkiliyor satın almak son derece zor.

Ancak, kendimi sahte çanta alıcılarını veya satıcılarını yargılamaya getiremem. Hala anavatanımda olan teyzem aslında sahte çantalar üreten bir fabrikada çalıştı. Kardeşlerine bakmak için yüksek kurumdan ayrıldı ve sınırlı eğitimi sadece bir hademe veya fabrika işçisi olarak iş bulabileceğini ima etti. Bana sahte çanta fabrikalarının tıpkı tozluk veya mikroçip yapan diğer fabrikalara benzediğini söyledi. Fabrikalar, zincirler ve donanım üretmek için gerçek çanta fabrikaları tarafından kullanılan aynı makineleri bile kullanıyor.

Bu yüzden bir çanta forma ipliğinde gizlendiğimde gözlerimi deviriyorum ve birisi sahte çanta fabrikalarının terörizmi veya çocuk işçiliğini tetiklediğini beyan ediyor. Çoğu zaman, sahte çantalar yapan fabrikalar, ABD şirketleri için yasal ürünler üreten fabrikalara sahip olan aynı insanlar tarafından sahipti. Ve insanlar çalışıyorBu fabrikalarda köleleştirilmez veya istismar edilmez – sadece sınırlı seçenekleri vardır ve fabrika çalışmaları birçoğu için iyi bir iştir.

Bu arada, teyzem, yaratmaya yardımcı olabileceği sahte bir çanta alabileceğimin komik olduğuna inanıyordu.

Önemli olanlardan satın alımları hiç gizlediniz mi? Hayır. Partnerim çantalarımı anlıyor ama size ne kadar çok olduğunu veya hangi markalardan olduklarını söyleyemedi. Tanıdığı tek kişi “Robot Çantası” (Celine Bagaj Bag).

Bir çantayı karşılamak için yaptığınız en çılgın şey nedir? Çılgınca bir şeye inanamıyorum, bu yüzden inanabileceğim en iyi örneği sunacağım.

Chloe sırt çantam ikinci el bir satın alımdı. Haftanın sonunda, Pazar bütçe değerlendirme oturumum sırasında, yaklaşan diş işinin maliyetini ve tekrar eden bir ödeme maliyetini hesaba katmayı hatırlayamadığımı gördüm. Finansal tehlikede olmasam da, bu maliyetlerin aklımı kaydırdığı beni rahatsız etti. Önümüzdeki ay, çok daha fazla iş istedim, bu yüzden hafta sonu geç kalıp çalışmak için bir nedenim vardı. Hukuk firmada, fazla mesai yapıyorsanız, müşteri kesintisiz satın alma işleminizi ve Uber evinizi ödeyecektir. Chloe satın alımım için uydurulmuş olmaktan çok daha fazla yemek, ulaşım ve “eğlenceli” maliyetler (yemek ya da etkinlikler için dışarı çıkmak için çok meşgul olduğum için) tasarladığım para.

Bununla birlikte, bunu bir daha asla yapmam, çünkü zor saatler bana zarar verdi. Günümüzde, mümkün olduğunca erken eve gitmek ve yatağımın konforundan kendi kesintisiz satın alımımı ödemek için sabırsızlanıyorum.

Satın alma işleminizin hiç bir sorun olduğuna inanıyor musunuz? Hiç satın alma bağımlılığında zor zamanlar geçirdiğinizi hissettiniz mi? Ben buna inanmıyorum. Bununla birlikte, satın alma oranımın bir yabancıya, hatta Facebook tanıdıklarımdan birkaçına endişe verici görünebileceğini anlıyorum. Ama bütçemi sıkı tuttuğumu bildiğim sürece, Rastgele Facebook yorumlarının beni rahatsız etmesine izin vermemeye çalışıyorum (“Bu yeni bir çanta mı?” Gibi yorumlar “O çantayı ne zaman aldın?”). Sosyal medyadaki satın alımlarımla ilgili çok şey paylaşmaktan kaçınıyorum.

Kalanı

Başka pahalı hobiler veya tutkular var mı? Yüksek sesle belirttiğimde gerçekten talihsiz görünüyor, ancak çalışma saatlerim zaman alıcı hobiler için son derece zaman bırakıyor. Hafta sonları arkadaşlarımı görmeye ve eski üniversite ekibim için kros gezileri planlamaya öncelik veriyorum. Ancak genellikle bir aya kadar bu geziler için tasarruf etmeye başlamam gerekmiyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *