Sezonda Çalacak 41 Kendin Yap Yılbaşı Takvimi Fikirleri Uncategorized PURSEBLOG soruyor: Çantalarınızla ne zaman ayrılacağınıza nasıl karar veriyorsunuz?

PURSEBLOG soruyor: Çantalarınızla ne zaman ayrılacağınıza nasıl karar veriyorsunuz?

Son on yılda neredeyse her yıl paketlendim ve taşındım. Ne sıklıkla hareket ettiğim için gardırobumu temizleyecek yabancı değilim. Dört duvarımın içeriğini paketlemeye hazırlanırken, kutularımdan herhangi birini paketlemeden önce her zaman dolabımdan ayrılıyorum. Kıyafetlerim, ayakkabılarım ve çantalarımdan geçiyorum, sonuçta süreç sırasında hangi eşyaları satacağım veya bağış yapacağım karar veriyorum. Geçen hafta mevcut gardırop durumumu değerlendirirken (evet, yine hareket ediyorum), bu yıl birkaç yeni çanta edindiğimi fark ettim. Aslında, koleksiyonumda her zamankinden daha fazla el çantası var. Yeni satın alımları finanse etmek için çantalarımı satmanın büyük bir hayranıyım veya yeterince sık kullanılmıyorlarsa, ama dürüst olmak gerekirse, sıcak bir dakika oldu çünkü çantalarımdan herhangi birini sattım… iki yıl, olmak için Kesin (ne diyebilirim? Son zamanlarda çok daha fazla yerim vardı).

Aslında geniş bir koleksiyona sahip olmanın, çarpıcı çantalarla dolu bir dolaba sahip olması yıllardır hayal ettiğim bir şey. Şimdi hayalim bir gerçek olduğuna göre, çok sayıda çantaya sahip olmanın bir dezavantajı olduğunu öğrendim, bu da dezavantajı koleksiyonumdaki çantaların büyük bir yüzdesini kullanmamam. Onları kullandığımda, özellikle maliyetleri bir faktör olduğunda, neredeyse yeterince sık değil. Ben çantaların kullanılması ve sevilmesi ima edildiğine inanan bir inanıyorum, hiçbirimin karanlık dolabımda bir toz tabakası toplamasını istemiyorum, yılda sadece günün ışığını görmek. Dikkat etmeyi ve tüm el çantalarımı bir rotasyonda kullanmak için çaba göstermeye çalışıyorum, ancak dolabımdaki yaklaşık 30+ torba ile tutarlı kalmak zor. Bu yıl karışıma birkaç yeni çanta eklemem yardımcı olmuyor, bunların sayısı uzun zamandır istek listemde. Koleksiyonumun büyümesi nedeniyle, bu sonbaharda biraz temizlemek ve 3-4 torba satmak istiyorum (bebek adımları!). Benim sorunum? Tüm çantalarımı seviyorum. Koleksiyonumu azaltma umuduyla birkaç tane satmak istiyorum, ancak hangi çantaların vahşi doğaya çıkacağına takılı kaldım.

Bu beni soruma götürüyor: Elveda ve kısmen bir çanta ile ne zaman veda etme zamanının geldiğini nasıl anlarsın? Çanta 6 ay, bir yıl veya daha fazla kullanılmamış mı? Tasarım modası geçmiş mi yoksa artık yaşam tarzınıza uymuyor mu? Belki onu bir fona satmak istersiniz, hayatınızda ihtiyacınız olan başka bir parlak çanta? Ya da muhtemelen bunu düşünüyorum ve gitmelerine izin vermek için gerçek bir nedenim olana kadar çantalarımı tutmalıyım? Bir el çantası satmak istediğinize karar verdiğinizde veya alternatif olarak tutmanız gerektiğini bildiğinizde düşünce sürecinizi duymak isterim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *